Jubileusz 100-lecia szkoły

Dzwoń po pomoc

ZSCKR Sędziejowice

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego

im. Władysława Grabskiego

w Sędziejowicach

Nasi partnerzy

Nasze sukcesy

Projekty i staże europejskie

Kursy kwalifikacyjne

09 listopada 2018

100 lat Niepodległej

W dniu 9 listopada 2018 roku świętowaliśmy uroczystości z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Młodzież klas drugich zaprezentowała wzruszający i dający do myślenia program artystyczny. To było niesamowite przeżycie. Nad całością przedsięwzięcia czuwały prof. Anna Kruszyńska, prof. Ewelina Policińska, prof. Dorota Augustajtys i prof. Agnieszka Zimny.

Jednakże najważniejszą częścią programu było wspólne odśpiewanie naszego hymnu - Mazurka Dąbrowskiego

Ponad 1600 szkół z województwa łódzkiego przyłączyło się do akcji "Rekord dla Niepodległej". Punktualnie o godzinie 11:11 dzieci, młodzież i nauczyciele wspólnie zaśpiewali cztery zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego".

Z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości w piątek (9 listopada) w szkołach w całej Polsce uroczyście odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego. Do akcji "Rekord dla Niepodległej" przyłączyło się ponad 1600 placówek z województwa łódzkiego. W regionie śpiewało zatem ponad 300 tysięcy uczniów. - Ważne jest wspólne śpiewanie hymnu, to że razem pokazujemy, że jesteśmy Polakami, pamiętamy o odzyskaniu niepodległości, o istnieniu Polski - mówiły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 30 im. rotmistrza Pileckiego w Łodzi. W całej Polsce udział w akcji "Rekord dla Niepodległej" zadeklarowało prawie pięć milionów uczniów.

My również przyłączyliśmy się do tej wielkiej akcji.

Elektroniczna skrzynka podawcza ZSR Sędziejowice
BiP ZSR Sędziejowice
Nasze Miasto ZSR Sędziejowice
Facebook ZSR Sędziejowice
Facebook ZSR Sędziejowice
Youtube ZSR Sędziejowice

© Copyright Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Władysława Grabskiego w Sędziejowicach