Dzięki współpracy z zagranicą młodzież Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Władysława Grabskiego w Sędziejowicach ma możliwość zwiedzić takie kraje jak: Czechy, Ukraina, Niemcy, Francja, Węgry, Rumunia, Bułgaria, Włochy, Wielka Brytania, Portugalia czy Hiszpania. Już wielokrotnie dokonywaliśmy wymiany młodzieży z tymi krajami a możliwości wyjazdu, dzięki sponsorom i środkom z UE mają również mniej zamożni uczniowie.

Nasza szkoła współpracowała z brytyjską organizacją szkoleniową Tellus Education Group, organizując praktyki. Współpraca w ramach europejskiego programu "Socrates-Comenius" z francuską szkołą rolniczą "Lycee, Techn. Agricol" z Vesoul zaowocowała systematyczną wymianą młodzieży z obydwu krajów. Nasi uczniowie zwiedzali Francję, bawili się z francuską młodzieżą, rozgrywali mecze sportowe, a nawet uczestniczyli w lekcjach języków obcych. Współpracowaliśmy także ze Szkołą Zawodową nr 1 w Równem w Ukrainie. Uczniowie i nauczyciele mieli możliwość zwiedzenia pięknych regionów Ukrainy. W latach 2005 - 2007 nasza szkoła nawiązała współpracę ze szkołą w Bors na terytorium Rumunii oraz ze szkołą w węgierskim Szecseny. Dzięki programowi Leonadro da Vinci oraz Erasmus+ nasi uczniowie mieli możliwość odbywania praktyk zawodowych w Bułgarii nad Morzem Czarnym (Sozopol), w słonecznej Hiszpanii (Walencja), w pięknym Rzymie, w Plymouth w Wielkiej Brytanii, w Portugalii (Barcelos) i w Grecji.....

Z doświadczenia wiemy, że wymiana uczniów i współpraca szkół zawsze owocuje w nawiązywaniem znajomości a nawet przyjaźni. Wybierając Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Władysława Grabskiego w Sędziejowicach z pewnością będziecie zwiedzać Europę nie z okien turystycznego autokaru, lecz poznacie jej rejony i mieszkańców takimi, jakimi są naprawdę.

Nasza szkoła w Europie

Jubileusz 100-lecia szkoły

Dzwoń po pomoc

ZSCKR Sędziejowice

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego

im. Władysława Grabskiego

w Sędziejowicach

Nasi partnerzy

Nasze sukcesy

Projekty i staże europejskie

Kursy kwalifikacyjne

Elektroniczna skrzynka podawcza ZSR Sędziejowice
BiP ZSR Sędziejowice
Nasze Miasto ZSR Sędziejowice
Facebook ZSR Sędziejowice
Facebook ZSR Sędziejowice
Youtube ZSR Sędziejowice

© Copyright Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Władysława Grabskiego w Sędziejowicach