Echa prasowe naszego Jubileuszu:

Wspomnienia z obchodów 95 – lecia szkoły i IX Zjazdu Absolwentów.

 

Za nami Jubileusz 95 – lecia SZKOŁY „Są miejsca, czasy i ludzie, których się nie zapomina.”

 

21 września 2019 roku to szczególny dzień, w Zespole Szkół Rolniczych im. Władysława Grabskiego w Sędziejowicach, w którym dyrektorzy, nauczyciele i absolwenci mieli okazję do wspólnych spotkań, rozmów, wspomnień.

Całość obchodów rozpoczęła o godzinie 12:00 Mszą Świętą odprawioną w kościele p.w. Świętej Marii Magdaleny w Sędziejowicach przez księdza Dariusza Chlebowskiego w intencji zmarłych nauczycieli i pracowników szkoły. W uroczystym korowodzie do szkoły, gości i absolwentów, przeprowadziła Orkiestra Dęta z Sędziejowic pod batutą Pani kapelmistrz Anny Smolarek – Łągiewczyk, tam rozpoczęła się oficjalna część uroczystości.

 

W pięknie przygotowanej sali gimnastycznej obchody rozpoczęto odśpiewaniem Hymnu Państwowego, następnie dyrektor szkoły Paweł Kałuda powitał zaproszonych gości i absolwentów.

Wśród gości obecnych na sali byli: Poseł na Sejm RP Krzysztof Ciebiada, Poseł na Sejm RP Paweł Bejda, Radna Sejmiku Wojewódzkiego Dorota Więckowska, Radna Sejmiku Wojewódzkiego Jolanta Zięba – Gzik, Sekretarz Powiatu Łaskiego Elżbieta Szmagaj, wójt gminy Sędziejowice Dariusz Cieślak, wicedyrektor LO w Łasku Elżbieta Komorek .

 

Następnie wszyscy obecni na sali wysłuchali krótkiego odczytu i obejrzeli prezentację multimedialną na temat historii szkoły, który zaprezentowała absolwentka Joanna Kubiak – Włodarczyk. Kolejnym punktem programu były wystąpienia zaproszonych gości po których prowadzący zaprosili na scenę absolwenta , a zarazem dyrektora szkoły z lat 1997 – 2003, Pana Mariana Przybylskiego, który podzielił się ze wszystkimi refleksjami na temat szkoły.

 

Całość obchodów uświetnił koncert skrzypcowy w wykonaniu grupy dzieci z Gminnego Ośrodka Kultury w Sędziejowicach połączony z recytacją wierszy w wykonaniu  uczniów naszej szkoły. W dalszej części uroczystości uczczono minutą ciszy tych dyrektorów, nauczycieli, uczniów i pracowników, których już nie ma wśród nas.

 

Następnie przypomniana została przez absolwenta szkoły Grzegorza Brożyńskiego biografia Pana Profesora Jerzego Dębskiego, nauczyciela matematyki, fizyki, chemii i rysunku,  po której odczytano kilka fragmentów poezji jego autorstwa. Po krótkiej prezentacji prowadzący zaprosili do odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej Profesorowi Jerzemu Dębskiemu.

 

 W celu upamiętnienia wszystkich absolwentów posadziliśmy kolejne drzewka w naszej Alei Absolwentów umiejscowionej w szkolnym parku. Tego zaszczytu w tym roku dostąpili Marta Kmiecik, Barbara Staśkowska, Jerzy Staśkowski, Janusz Walczak.

 

Po części oficjalnej dyrektor szkoły zaprosił wszystkich na uroczysty obiad, po którym był czas wolny na spotkania z wychowawcami w klasach i zwiedzanie szkoły. Oczywiście nie obyło się bez pamiątkowych zdjęć w szkolnych ławkach ze swoimi kolegami i nauczycielami. Całość obchodów zakończył bal absolwentów, który trwał do białego rana.

Uroczystość jubileuszową poprowadzili: uczennica kl. IV Technikum Rolniczego – Ewelina Kosakowicz oraz absolwent szkoły Grzegorz Brożyński.

W związku ze zbliżającą się 100 rocznicą powołania naszej szkoły planowane jest wydanie monografii ZSR w Sędziejowicach.

Zwracamy się zatem z prośbą do Absolwentów i osób związanych z naszą szkołą o nadsyłanie na adres szkoły zdjęć, wspomnień lub innych opracowań związanych z życiem szkoły i jej funkcjonowaniem na przestrzeni minionych lat.

Materiały w wersji elektronicznej (w wysokiej rozdzielczości) prosimy przesyłać na adres: sekretariat@zsrgrabski.pl

Z koleżeńskimi pozdrowieniami
Komitet Organizacyjny

Są miejsca, czasy i ludzie, których się nie zapomina.

Jubileusz 100-lecia szkoły

Dzwoń po pomoc

ZSCKR Sędziejowice

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego

im. Władysława Grabskiego

w Sędziejowicach

Nasi partnerzy

Nasze sukcesy

Projekty i staże europejskie

Kursy kwalifikacyjne

Elektroniczna skrzynka podawcza ZSR Sędziejowice
BiP ZSR Sędziejowice
Nasze Miasto ZSR Sędziejowice
Facebook ZSR Sędziejowice
Facebook ZSR Sędziejowice
Youtube ZSR Sędziejowice

© Copyright Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Władysława Grabskiego w Sędziejowicach