© Copyright Zespół Szkół Rolniczych im. Władysława Grabskiego w Sędziejowicach

Youtube ZSR Sędziejowice
Facebook ZSR Sędziejowice
Facebook ZSR Sędziejowice
Nasze Miasto ZSR Sędziejowice
BiP ZSR Sędziejowice
Elektroniczna skrzynka podawcza ZSR Sędziejowice

Ośmiel się być mądrym

Zespół Szkół Rolniczych im. Władysława Grabskiego

w Sędziejowicach

Kursy kwalifikacyjne

Projekty i staże europejskie

Nasze sukcesy

Nasi partnerzy

Są miejsca, czasy i ludzie, których się nie zapomina.

W związku ze zbliżającą się 100 rocznicą powołania naszej szkoły planowane jest wydanie monografii ZSR w Sędziejowicach.

Zwracamy się zatem z prośbą do Absolwentów i osób związanych z naszą szkołą o nadsyłanie na adres szkoły zdjęć, wspomnień lub innych opracowań związanych z życiem szkoły i jej funkcjonowaniem na przestrzeni minionych lat.

Materiały w wersji elektronicznej (w wysokiej rozdzielczości) prosimy przesyłać na adres: sekretariat@zsrgrabski.pl

Z koleżeńskimi pozdrowieniami
Komitet Organizacyjny

Wspomnienia z obchodów 95 – lecia szkoły i IX Zjazdu Absolwentów.

 

Za nami Jubileusz 95 – lecia SZKOŁY „Są miejsca, czasy i ludzie, których się nie zapomina.”

 

21 września 2019 roku to szczególny dzień, w Zespole Szkół Rolniczych im. Władysława Grabskiego w Sędziejowicach, w którym dyrektorzy, nauczyciele i absolwenci mieli okazję do wspólnych spotkań, rozmów, wspomnień.

Całość obchodów rozpoczęła o godzinie 12:00 Mszą Świętą odprawioną w kościele p.w. Świętej Marii Magdaleny w Sędziejowicach przez księdza Dariusza Chlebowskiego w intencji zmarłych nauczycieli i pracowników szkoły. W uroczystym korowodzie do szkoły, gości i absolwentów, przeprowadziła Orkiestra Dęta z Sędziejowic pod batutą Pani kapelmistrz Anny Smolarek – Łągiewczyk, tam rozpoczęła się oficjalna część uroczystości.

 

W pięknie przygotowanej sali gimnastycznej obchody rozpoczęto odśpiewaniem Hymnu Państwowego, następnie dyrektor szkoły Paweł Kałuda powitał zaproszonych gości i absolwentów.

Wśród gości obecnych na sali byli: Poseł na Sejm RP Krzysztof Ciebiada, Poseł na Sejm RP Paweł Bejda, Radna Sejmiku Wojewódzkiego Dorota Więckowska, Radna Sejmiku Wojewódzkiego Jolanta Zięba – Gzik, Sekretarz Powiatu Łaskiego Elżbieta Szmagaj, wójt gminy Sędziejowice Dariusz Cieślak, wicedyrektor LO w Łasku Elżbieta Komorek .

 

Następnie wszyscy obecni na sali wysłuchali krótkiego odczytu i obejrzeli prezentację multimedialną na temat historii szkoły, który zaprezentowała absolwentka Joanna Kubiak – Włodarczyk. Kolejnym punktem programu były wystąpienia zaproszonych gości po których prowadzący zaprosili na scenę absolwenta , a zarazem dyrektora szkoły z lat 1997 – 2003, Pana Mariana Przybylskiego, który podzielił się ze wszystkimi refleksjami na temat szkoły.

 

Całość obchodów uświetnił koncert skrzypcowy w wykonaniu grupy dzieci z Gminnego Ośrodka Kultury w Sędziejowicach połączony z recytacją wierszy w wykonaniu  uczniów naszej szkoły. W dalszej części uroczystości uczczono minutą ciszy tych dyrektorów, nauczycieli, uczniów i pracowników, których już nie ma wśród nas.

 

Następnie przypomniana została przez absolwenta szkoły Grzegorza Brożyńskiego biografia Pana Profesora Jerzego Dębskiego, nauczyciela matematyki, fizyki, chemii i rysunku,  po której odczytano kilka fragmentów poezji jego autorstwa. Po krótkiej prezentacji prowadzący zaprosili do odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej Profesorowi Jerzemu Dębskiemu.

 

 W celu upamiętnienia wszystkich absolwentów posadziliśmy kolejne drzewka w naszej Alei Absolwentów umiejscowionej w szkolnym parku. Tego zaszczytu w tym roku dostąpili Marta Kmiecik, Barbara Staśkowska, Jerzy Staśkowski, Janusz Walczak.

 

Po części oficjalnej dyrektor szkoły zaprosił wszystkich na uroczysty obiad, po którym był czas wolny na spotkania z wychowawcami w klasach i zwiedzanie szkoły. Oczywiście nie obyło się bez pamiątkowych zdjęć w szkolnych ławkach ze swoimi kolegami i nauczycielami. Całość obchodów zakończył bal absolwentów, który trwał do białego rana.

Uroczystość jubileuszową poprowadzili: uczennica kl. IV Technikum Rolniczego – Ewelina Kosakowicz oraz absolwent szkoły Grzegorz Brożyński.

Echa prasowe naszego Jubileuszu: