Jubileusz 100-lecia szkoły

Dzwoń po pomoc

ZSCKR Sędziejowice

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego

im. Władysława Grabskiego

w Sędziejowicach

Nasi partnerzy

Nasze sukcesy

Projekty i staże europejskie

Kursy kwalifikacyjne

25 marca 2017

 Byli u nas gimnazjaliści czyli Dzień Otwarty w naszej szkole.

W piątek 24 marca 2017 r. Zespół Szkół Rolniczych im. Władysława Grabskiego w Sędziejowicach gościł u siebie uczniów, nauczycieli i rodziców Gimnazjów: z Sędziejowic, Widawy, Łasku, Chociwia i Łobudzic w ramach organizowanych co roku tzw. dni otwartych.

Główna część imprezy tym razem przebiegała w sali konferencyjnej naszej szkoły, gdzie uczniowie poszczególnych kierunków wraz z nauczycielami przygotowali swoje stoiska. Prezentowały się:

Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych,

Technikum Rolnicze,

Technikum Architektury Krajobrazu

Technikum Agrobiznesu.

Każde ze stoisk obsługiwane było przez uczniów uczących się poszczególnych zawodów. Trzecioklasiści mieli okazję zapoznać się ze specyfiką zawodów, w których kształci nasza szkoła. Uwagę przykuły pokazy umiejętności zawodowych, np. obsługa serwisu kawowego, dekorowanie wypieków wielkanocnych oraz degustacja. Były też stoiska prezentujące szkolny internat i wyjazdy naszych uczniów na praktyki zagraniczne (Wielka Brytania, Włochy, Hiszpania).

Sporą atrakcją był pokaz sztuk walki w wykonaniu naszych uczniów, nauczyciela wychowania fizycznego – p. Tomasza Sowjaka i trenera karate z Sieradza.

Gimnazjaliści zwiedzali też szkołę: pracownie, salę gimnastyczną, siłownię, bibliotekę, pokój nauczycielski, sekretariat i internat.Jak można było zaobserwować, zainteresowanie naszymi kierunkami jest duże.Wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy przygotowali tak interesujący program należą się podziękowania. Impreza jak co roku była udana. Uczniów klas trzecich gimnazjów zachęcamy do podjęcia dalszej nauki w naszej szkole. Naprawdę warto.

Tekst: Lidia Hachulska-Jędraszek

Zdjęcia:Ewelina Kaczmarek kl. IV TAKMarcin Donański kl. II TR

Elektroniczna skrzynka podawcza ZSR Sędziejowice
BiP ZSR Sędziejowice
Nasze Miasto ZSR Sędziejowice
Facebook ZSR Sędziejowice
Facebook ZSR Sędziejowice
Youtube ZSR Sędziejowice

© Copyright Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Władysława Grabskiego w Sędziejowicach