Jubileusz 100-lecia szkoły

Dzwoń po pomoc

ZSCKR Sędziejowice

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego

im. Władysława Grabskiego

w Sędziejowicach

Nasi partnerzy

Nasze sukcesy

Projekty i staże europejskie

Kursy kwalifikacyjne

25 marca 2017

 Byli u nas gimnazjaliści czyli Dzień otwarty w naszej szkole.

W piątek 24 marca 2017 r. Zespół Szkół Rolniczych im. Władysława Grabskiego w Sędziejowicach gościł u siebie uczniów, nauczycieli i rodziców Gimnazjów: z Sędziejowic, Widawy, Łasku, Chociwia i Łobudzic w ramach organizowanych co roku tzw. dni otwartych.Główna część imprezy tym razem przebiegała w sali konferencyjnej naszej szkoły, gdzie uczniowie poszczególnych kierunków wraz z nauczycielami przygotowali swoje stoiska. Prezentowały się:

Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych,

Technikum Rolnicze,

Technikum Architektury Krajobrazu

Technikum Agrobiznesu.

Każde ze stoisk obsługiwane było przez uczniów uczących się poszczególnych zawodów.Trzecioklasiści mieli okazję zapoznać się ze specyfiką zawodów, w których kształci nasza szkoła. Uwagę przykuły pokazy umiejętności zawodowych, np. obsługa serwisu kawowego, dekorowanie wypieków wielkanocnych oraz degustacja. Były też stoiska prezentujące szkolny internat i wyjazdy naszych uczniów na praktyki zagraniczne (Wielka Brytania, Włochy, Hiszpania).

Sporą atrakcją był pokaz sztuk walki w wykonaniu naszych uczniów, nauczyciela wychowania fizycznego – p. Tomasza Sowjaka i trenera karate z Sieradza. Gimnazjaliści zwiedzali też szkołę: pracownie, salę gimnastyczną, siłownię, bibliotekę, pokój nauczycielski, sekretariat i internat.Jak można było zaobserwować, zainteresowanie naszymi kierunkami jest duże.Wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy przygotowali tak interesujący program należą się podziękowania. Impreza jak co roku była udana.Uczniów klas trzecich gimnazjów zachęcamy do podjęcia dalszej nauki w naszej szkole. Naprawdę warto.

Tekst: Lidia Hachulska-Jędraszek

Zdjęcia:Ewelina Kaczmarek kl. IV TAK, Marcin Donański kl. II TR

 

Elektroniczna skrzynka podawcza ZSR Sędziejowice
BiP ZSR Sędziejowice
Nasze Miasto ZSR Sędziejowice
Facebook ZSR Sędziejowice
Facebook ZSR Sędziejowice
Youtube ZSR Sędziejowice

© Copyright Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Władysława Grabskiego w Sędziejowicach