Jubileusz 100-lecia szkoły

Dzwoń po pomoc

ZSCKR Sędziejowice

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego

im. Władysława Grabskiego

w Sędziejowicach

Nasi partnerzy

Nasze sukcesy

Projekty i staże europejskie

Kursy kwalifikacyjne

21 kwietnia 2012

III Memoriał Wojciecha Kabzy

III Memoriał im. Wojciecha Kabzy w piłce siatkowej.

21 kwietnia 2012 odbył się w Zespole Szkół Rolniczych im. Władysława Grabskiego w Sędziejowicach memoriał poświęcony pamięci długoletniego dyrektora szkoły, wspaniałego pedagoga, twórcy klubu piłki siatkowej „Bizon”.

Oficjalnego otwarcia dokonał pan Marian Przybylski, który w imieniu komitetu organizacyjnego powitał oficjalnych gości: Wojciecha Sikorę vice - starostę powiatu łaskiego, Tomasza Olejnika przewodniczącego Rady Miasta Sieradza, Władysława Ułańskiego - Przewodniczący Rady Gminy Sędziejowice, prof. Władysława Ziółkowskiego byłego dyrektora Szkoły Rolniczej w Widzewie, a obecnie rektora Wyższej Szkoły informatyki w Łodzi przyjaciela Wojtka Kabzy, syna Grzegorza, Władysława Sysio – kuzyna Wojciecha Kabzy, jego przyjaciół, sponsorów, uczestników oraz widzów.W ciągu trzech lat impreza bardzo się rozwinęła, przybyło zespołów, kibiców i sponsorów.

Celem memoriału jest szerzenie idei sportu, która była tak bliska Wojciechowi Kabzie. Mawiał, że gra zespołowa kształtuje charakter i przyjaźnie na całe życie. Sam założył klub sportowy „Bizon”. Wychował wiele wspaniałych siatkarek zwanych potocznie „Bizonkami”.

W memoriale brało udział 6 zespołów męskich i 3 żeńskie.Panowała gorąca atmosfera, a kibiców przybywało z każdą godziną. Żadna z drużyn się nie oszczędzała, wszyscy grali do ostatniego tchnienia.

Wyniki rywalizacji były następujące:

Drużyny męskie:

I miejsce: Zespół Gryf Łask

II miejsce: Zespół Absolwenci ZSR Sędziejowice

III miejsce: Zespół Przyjaciele z Widzewa

IV miejsce: Zespół Gmina Sędziejowice

V miejsce: Zespół Nauczyciele ZSR Sędziejowice

VI miejsce: Zespół Młodzież Sędziejowice

Drużyny damskie:

I miejsce: Zespół „Siatkarz” Drużbice

II miejsce: Młody „Bizon”

III miejsce: Stary „Bizon”

Rozdano puchary i nagrody dla najlepszego zawodnika (GRRYF) i zawodniczki (Drużbice). W imieniu nieżyjącego Wojciecha Kabzy podziękował wszystkim jego syn Grzegorz, dziękując za udział i zaangażowanie, które ucieszyło by jego Tatę.

Po zakończeniu części oficjalnej zaproszono wszystkich na obiad przygotowany przez młodzież Technikum Żywienia pod kierunkiem pani Marleny Dymińskiej i pani Marty Kopytowskiej.

Elektroniczna skrzynka podawcza ZSR Sędziejowice
BiP ZSR Sędziejowice
Nasze Miasto ZSR Sędziejowice
Facebook ZSR Sędziejowice
Facebook ZSR Sędziejowice
Youtube ZSR Sędziejowice

© Copyright Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Władysława Grabskiego w Sędziejowicach