Jubileusz 100-lecia szkoły

Dzwoń po pomoc

ZSCKR Sędziejowice

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego

im. Władysława Grabskiego

w Sędziejowicach

Nasi partnerzy

Nasze sukcesy

Projekty i staże europejskie

Kursy kwalifikacyjne

11 października 2023

Integrujemy się

Proces integracji zwykle służy temu, żeby uczniowie zauważyli siebie nawzajem.
Często dochodzi do sytuacji, że uczniowie, którzy z różnych powodów trzymają się na uboczu klasy, przestają przez innych uczniów być w ogóle zauważani – czasem zupełnie nieświadomie. Rolą nauczyciela w tym procesie jest tworzenie okazji do tego, by takie „maski” ściągać. Niezależnie od tego, czy będzie to maska niewidzialności, buńczuczności czy gburowatości – pod każdą z tych masek kryje się drugi człowiek.
Zintegrowana klasa to taka, w której niezależnie od rodzaju pełnionej roli, wszyscy mają poczcie przynależności do grupy. Kiedy jest taka potrzeba, działają razem z zespołem bez poczucia wykluczenia i z otwartością na to, co każdy oddzielnie może w tą grupę wnieść.
W naszej szkole wszyscy stawiamy na INTEGRACJĘ, wzajemny szacunek i tolerancję a nasi nauczyciele starają się, aby wszyscy uczniowi czuli się u nas  dobrze. 
Wczoraj wszystkie klasy pierwsze wraz z nauczycielami prof. Pauliną Miszczak, Wiolettą Zięterską, Mateuszem Bojkowskim, Magdaleną Krystyniak oraz Jerzym Sową integrowali się na wycieczce do Stajnia Gajewniki, gdzie wspólnie spędzili miło czas. Była też jazda konna, oprowadzanie po stajni, karmienie zwierząt w mini Zoo, różne konkurencje oraz ognisko z kiełbaskami.
Dziękujemy za super wyjazd i wspólną zabawę.

 

Przygotowanie: Szkolne Kółko Redakcyjne.

Elektroniczna skrzynka podawcza ZSR Sędziejowice
BiP ZSR Sędziejowice
Nasze Miasto ZSR Sędziejowice
Facebook ZSR Sędziejowice
Facebook ZSR Sędziejowice
Youtube ZSR Sędziejowice

© Copyright Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Władysława Grabskiego w Sędziejowicach