Jubileusz 100-lecia szkoły

Dzwoń po pomoc

ZSCKR Sędziejowice

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego

im. Władysława Grabskiego

w Sędziejowicach

Nasi partnerzy

Nasze sukcesy

Projekty i staże europejskie

Kursy kwalifikacyjne

09 września 2021

Narodowe czytanie 2021

W tym roku lekturą wybraną do Narodowego Czytania był dramat Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej”. Była to już dziesiąta, a zarazem jubileuszowa odsłona akcji, nad którą patronat honorowy sprawuje para prezydencka. Celem akcji jest promocja literatury polskiej oraz czytelnictwa.

Nasza szkoła już po raz kolejny wzięła udział w Narodowym Czytaniu, a  uczniowie i nauczyciele wcielili się w postacie bohaterów „tragifarsy kołtuńskiej”, jak swoją sztukę określiła sama Gabriela Zapolska.

Dramat „Moralność pani Dulskiej” nieprzerwanie bawi i cieszy się niesłabnącym powodzeniem, a pojęcie „dulszczyzna” na stałe weszło do języka polskiego.

W scenerii salonu mieszczańskiego zaprezentowali się uczniowie klas: II, III i IV oraz nauczyciele, tworząc wspaniałe kreacje: Anieli Dulskiej, Zbyszka, Hanki, Juliasiewiczowej, Lokatorki, Felicjana Dulskiego, Tadrachowej, Meli i Hesi.

Społeczność szkolna  z uwagą słuchała zabawnych dialogów napisanych 115 lat temu przez Gabrielę Zapolską.

Tegoroczne Narodowe Czytanie w naszej szkole zostało przygotowane pod kierunkiem pani prof. Lidii Hachulskiej-Jędraszek. Scenografię zaś wykonali uczniowie kl. I Technikum Architektury Krajobrazu pod opieką pani prof. Agnieszki Zimny i pani prof. Doroty Augustajtys.

Elektroniczna skrzynka podawcza ZSR Sędziejowice
BiP ZSR Sędziejowice
Nasze Miasto ZSR Sędziejowice
Facebook ZSR Sędziejowice
Facebook ZSR Sędziejowice
Youtube ZSR Sędziejowice

© Copyright Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Władysława Grabskiego w Sędziejowicach