Jubileusz 100-lecia szkoły

Dzwoń po pomoc

ZSCKR Sędziejowice

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego

im. Władysława Grabskiego

w Sędziejowicach

Nasi partnerzy

Nasze sukcesy

Projekty i staże europejskie

Kursy kwalifikacyjne

30 maja 2019

Nasi na konkursie motocyklowym

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w V edycji konkursu "Bezpiecznie i z głową na dwóch kołach", który organizowany jest przez Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Zduńskiej Woli oraz Stowarzyszenie Motocykliści Zduńska Wola.

Konkurs w założeniu ma zasiać u młodych motocyklistów ziarno bezpiecznej jazdy jednośladami i quadami. Oby zakiełkowało i dało dobre owoce.

Po oficjalnym otwarciu, zaproszony gość Leo Stunt opowiedział o swojej przygodzie z motocyklami i quadami. A to nie byle kto! To wyjątkowy gość, który stwierdził, że dla niego jedno koło w górze to za mało. To jedna z nielicznych osób, która profesjonalnie uprawia stunt na quadzie. Obecnie czołowy zawodnik naszej planety w tej dyscyplinie. Następnie młodzi motocykliści poznali tajniki pracy w salonie i serwisie Yamaha Adrenalina mogąc marzyć o posiadaniu stojącej tuż obok bestii - Yamaha Nikken. Tajniki tej pracy przekazał Piotr Walczak z salonu Yamaha z pobliskiego Grabowca. Bardzo ważnym punktem V Dnia Motocykla był wykład policjantów z Łodzi na temat bezpieczeństwa na drogach. Robiły wrażenie zdjęcia, filmy i przekazane informacje. Wierzymy, że wszyscy uczestnicy przemyślą to co usłyszeli i zobaczyli. By jeździć "Bezpiecznie i z głową"Część "pod dachem" zakończyły opowieści redaktora naczelnego Scigacz Piotrek Barry Baryła. Młodzi motocykliści dowiedzieli się, że praca redaktora to nie tylko jazda motocyklem.

Ale przecież to konkurs zatem w czasie wystąpień gości ustalono zwycięzców części teoretycznej i pisemnej. Nasz drużyna w składzie: Arkadiusz Stępień, Konstanty Dębkowski i Adam Łudczak uplasowali się na szóstej pozycji co przy 13 drużynach było już sukcesem.

Trzy zwycięskie zespoły ruszyły do ostatniego starcia na placu manewrowym startując w slalomie na motocyklu i rzucie oponą motocyklową. Nim jednak młodzi zaczęli rywalizację Leo Stunt pokazał co potrafi. Kosmos! To trzeba zobaczyć!Po oszałamiający pokazie możliwości człowieka i quada młodzi motocykliści rozpoczęli zawody. Poziom okazał się tak wyrównany, że dwie drużyny uzyskały tę samą ilość punktów! Ten węzeł gordyjski miał przeciąć Barry. To on miał rozwiązać dylemat. Zrobił to w pięknym stylu: trzy pytania dotyczące jego opowieści i wygrali ci, którzy również słuchali... W tym samym czasie WORD przygotował symulator dachowania samochodu. Każdy mógł sprawdzić co się dzieje wewnątrz koziołkującego pojazdu. Wrażenia nie do opisania ale również do przemyślenia.

A tymczasem na plac wjechali mistrzowie gymkhany: Piotr Ślęzak ("Rav") i Jakub Kaźmierczak ("Kazik"). No i zaczął się taniec! Po prostu mistrzowie.Wisienką na torcie był ponownie pokaz umiejętności Leo Stunt.

Elektroniczna skrzynka podawcza ZSR Sędziejowice
BiP ZSR Sędziejowice
Nasze Miasto ZSR Sędziejowice
Facebook ZSR Sędziejowice
Facebook ZSR Sędziejowice
Youtube ZSR Sędziejowice

© Copyright Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Władysława Grabskiego w Sędziejowicach