Jubileusz 100-lecia szkoły

Dzwoń po pomoc

ZSCKR Sędziejowice

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego

im. Władysława Grabskiego

w Sędziejowicach

Nasi partnerzy

Nasze sukcesy

Projekty i staże europejskie

Kursy kwalifikacyjne

09 grudnia 2018

Nasza paczka przygotowała paczkę

Jak co roku nasza szkoła - uczniowie, nauczyciele, administracja, zaprzyjaźnione firmy i wszyscy chętni wzięliśmy udział w akcji Szlachetna Paczka. Młodzież wybrała Pana Jarosława.

"Rodzinie powodziło się dobrze do czasu kiedy pan Jarosław nagle zachorował. Rok temu przeszedł operację guza mózgu z glejakiem, pół roku temu operację implantacji zastawki komorowo-otrzewnowej. Choroba pana Jarosława sprawiła jego trudności w poruszaniu się oraz niedowład lewej ręki. Stał się uzależniony od pomocy innych osób."

Zmobilizowaliśmy  się na tyle, że udało się spełnić wszystkie prośby Pana Jarosława składane na ręce wolontariuszy Szlachetnej Paczki. Zakupiliśmy telewizor, węgiel na zimne dni, ktoś przyniósł mikrofalówkę, ktoś inny zegarek na rękę, żywność i trochę słodkości... I każdy dał od siebie trochę serca i dobrego słowa. Brawo my! Wierzymy, że te nadchodzące Święta Bożego Narodzenia będą lepsze dla nas wszystkich.

Zobacz relację prasową:

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.
W chwili kiedy strażacy wnieśli wszystkie paczki do pokoju pana Jarosława - zapadła głucha cisza. Zachęcałam pana Jarka do rozpakowywania prezentów, ze względu na swój stan zdrowia i ograniczone poruszanie się, pan Jarosław poprosił abym to ja za niego zrobiła, tak uczyniłam. Pan Jarosław zwrócił uwagę na starannie zapakowane pudła kartonowe, nieśmiało oglądał ich zawartość, nic nie mówił, ale na jego twarzy powolutku pojawiał się uśmiech, dopiero przy rozpakowywaniu pudła z kuchenką mikrofalową zdecydowanie się ucieszył, telewizor skomentował słowami "no teraz to chociaż wieczory będę miał przyjemniejsze, bo samemu bez telewizora to tak smutno". Z jednych z pudeł wyjęłam białą kopertę do niej była doklejona jeszcze jedna dużo mniejsza koperta. Pan Jarosław poprosił mnie o otworzenie obu koper i przeczytanie ich zawartości. Większa koperta zwierała talon na węgiel, bardzo się ucieszył z tak dużej ilości, powiedział "no na to czekałem najbardziej". W mniejszej kopercie znajdowały się życzenia świąteczne na prośbę pana Jarka odczytałam je......oboje się wzruszyliśmy, pan Jarosław ukradkiem otarł łzę, podziękował serdecznie za otrzymane prezenty, nie spodziewał się, że będzie tego tak dużo. Poprosił mnie o przekazanie podziękowań dla darczyńców.
Co chce przekazać Tobie wolontariusz:
Chciałam serdecznie podziękować za dobrą współpracę i przekazaną pomoc rodzinie. Pomimo kilkuletniemu już mojemu udziałowi w paczce, za każdym razem spotyka mnie coś wyjątkowego w tym roku największym moim zaskoczeniem była wrażliwość pana Jarosława wywołana otrzymaniem tak dużej ilości prezentów, ale szczególnie KARTKA Z ŻYCZENIAMI ŚWIĄTECZNYMI, która spoczęła w pokoju pana Jarosława na honorowym miejscu. W imieniu swoim i pana Jarosława pragnę wam złożyć najserdeczniejsze życzenia świąteczne, dużo zdrowia, szczęścia, pomyślności oraz szczęśliwego Nowego Roku 2019
Co chce powiedzieć od siebie rodzina:
Jestem bardzo wzruszony, że są ludzie o tak dobrych sercach, pragnę im bardzo podziękować.
Elektroniczna skrzynka podawcza ZSR Sędziejowice
BiP ZSR Sędziejowice
Nasze Miasto ZSR Sędziejowice
Facebook ZSR Sędziejowice
Facebook ZSR Sędziejowice
Youtube ZSR Sędziejowice

© Copyright Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Władysława Grabskiego w Sędziejowicach