Jubileusz 100-lecia szkoły

Dzwoń po pomoc

ZSCKR Sędziejowice

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego

im. Władysława Grabskiego

w Sędziejowicach

Nasi partnerzy

Nasze sukcesy

Projekty i staże europejskie

Kursy kwalifikacyjne

28 lutego 2015

Odwiedzili nas gimnazjaliści z Widawy i Sędziejowic.

W piątek 27 lutego 2015 r. odbył się dzień otwarty - nasza szkoła otworzyła swoje podwoje gimnazjalistom.Od samego rana szkołę zwiedzali uczniowie klas trzecich gimnazjum z Sędziejowic. Około południa pojawili się też trzecioklasiści z Widawy.Nasi uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali dla nich nie lada atrakcje.

Główna część imprezy odbywała się na sali gimnastycznej, gdzie swoje stoiska przygotowały poszczególne kierunki:

  • Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych,
  • Technikum Architektury Krajobrazu,
  • Technikum Rolnicze
  • Technikum Agrobiznesu.

Stoiska obsługiwane były przez naszych uczniów uczących się poszczególnych zawodów.Szczególną uwagę gimnazjalistów przykuły pokazy umiejętności zawodowych: obsługa serwisu kawowego, składanie serwetek, dekoracje z owoców, rysowanie szkiców z zakresu architektury krajobrazu, obsługa specjalistycznego sprzętu, itp.Trzecioklasiści mieli więc niebywałą okazję zapoznania się ze specyfiką poszczególnych zawodów. Jak można było zaobserwować, zainteresowanie naszymi szkołami jest spore.

Było też stoisko internatu szkolnego. Bogata wystawa zdjęć przedstawiających życie w internacie prezentowała się zachęcająco.

Dodatkową atrakcję imprezy stanowił pokaz samoobrony w wykonaniu naszych uczniów i nauczyciela wychowania fizycznego – p. Tomasza Sowjaka.

Równocześnie na placu szkoły odbywał się konkurs jazdy ciągnikiem z przyczepą przygotowany przez uczniów klasy IV Technikum Rolniczego. Gimnazjaliści zainteresowani zawodem technika rolnika byli pod wrażeniem umiejętności starszych kolegów.

Wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy zaangażowali się w przygotowanie tak interesującego programu należą się wyrazy uznania. Impreza była naprawdę na wysokim poziomie.

Przypominamy, że już 20 marca 2015 r. w naszej szkole odbędzie się drugi dzień otwarty. Organizatorzy stawiają sobie za cel przygotowanie imprezy równie dobrej, a może jeszcze lepszej.

Tekst: L. Hachulska-Jędraszek

 

Elektroniczna skrzynka podawcza ZSR Sędziejowice
BiP ZSR Sędziejowice
Nasze Miasto ZSR Sędziejowice
Facebook ZSR Sędziejowice
Facebook ZSR Sędziejowice
Youtube ZSR Sędziejowice

© Copyright Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Władysława Grabskiego w Sędziejowicach