Jubileusz 100-lecia szkoły

Dzwoń po pomoc

ZSCKR Sędziejowice

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego

im. Władysława Grabskiego

w Sędziejowicach

Nasi partnerzy

Nasze sukcesy

Projekty i staże europejskie

Kursy kwalifikacyjne

05 września 2023

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2023/2024

A to MY dziś, 4 września, podczas rozpoczęcia roku. Inauguracja roku szkolnego 2023/24 w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sędziejowicach.

Szanowni Państwo
Dyrektorzy, Nauczyciele,
Pracownicy administracji i obsługi,
Rodzice i Uczniowie szkół rolniczych!

Wydawałoby się, że całkiem niedawno witaliśmy słoneczne wakacje, podczas których świat zachęcał do przeżywania niezapomnianych przygód i odkrywania wiedzy o ludziach, kulturach i miejscach. Wiem, że wielu z Państwa pracowało przy żniwach, za co – jako minister rolnictwa - dziękuję. Mimo że jeszcze czujemy ciepło słonecznego lata, to już opustoszałe pola, a w ich miejscu zachęcające kolorowym plonem sady i ogrody, zapowiadają zbliżającą się jesień i początek nowego roku szkolnego.

Drodzy Uczniowie, jestem pewien że nabraliście sił i nie boicie się wyzwań, które przyniesie ze sobą właśnie rozpoczynających się rok szkolny. Szczególnie serdecznie witam dziś uczniów klas pierwszych. Niech mury szkół zrzeszonych w Sieci Szkół Rolniczych okażą się przyjazne przyswajaniu wiedzy, nabywaniu umiejętności, nawiązywaniu i pogłębianiu relacji koleżeńskich oraz rozwijaniu pasji i odkrywaniu tego, co jest jeszcze nieznane.

Państwo Dyrektorzy i Nauczyciele, proszę nadal być wsparciem i drogowskazem dla uczniów, kreując w nich pożądane postawy społeczne. Tym spośród Państwa, którzy swój dorobek zawodowy poddali pod ocenę komisji egzaminacyjnych lub kwalifikacyjnych, gratuluję uzyskanych awansów zawodowych, które z pewnością przełożą się na podniesienie jakości pracy szkół rolniczych. Do osób rozpoczynających pracę w zawodzie kieruję słowa zachęty, aby pozyskiwali Państwo nowe doświadczenia, które wydadzą owoc w przyszłości. Jestem przekonany, że udział w tworzeniu dobrej atmosfery w szkołach rolniczych mają także Pracownicy administracji i obsługi, dzięki którym nasze obiekty wyglądają pięknie i mogą należycie pełnić swoje funkcje.

Szanowni Rodzice, proszę być opoką dla swoich dzieci, przekazywać im piękne i szlachetne wartości. Zachęcam do współpracy z nauczycielami, bowiem współdziałając, zadbają Państwo najskuteczniej o rozwój młodego pokolenia.

Szanowni Państwo, niech rozpoczynający się rok szkolny 2023/2024 będzie pełen zwycięstw, sukcesów, radości i zadowolenia.

Z wyrazami szacunku,

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Robert Telus

Elektroniczna skrzynka podawcza ZSR Sędziejowice
BiP ZSR Sędziejowice
Nasze Miasto ZSR Sędziejowice
Facebook ZSR Sędziejowice
Facebook ZSR Sędziejowice
Youtube ZSR Sędziejowice

© Copyright Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Władysława Grabskiego w Sędziejowicach