© Copyright Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Władysława Grabskiego w Sędziejowicach

Youtube ZSR Sędziejowice
Facebook ZSR Sędziejowice
Facebook ZSR Sędziejowice
Nasze Miasto ZSR Sędziejowice
BiP ZSR Sędziejowice
Elektroniczna skrzynka podawcza ZSR Sędziejowice

Dziś Pan Jan Jakimowicz zorganizował dla naszych uczniów wycieczkę enologiczną. (Enologia zajmuje się przetwórstwem winogron, sztuką wytwarzania win gronowych, opisem ich właściwości, kontrolą jakości i marketingiem.)

Dotarliśmy więc do Pałacu Pawłowice i samego do Kluczborka - miasta ludzi z pasją. Zwiedziliśmy również Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku. Spędziliśmy również chwilę w  Restauracji "Pod Arkadami".

Wycieczka enologiczna dla dorosłych uczniów klas Technikum Żywienia ( cz.1) rozpoczęła się 9 października 2020 zwiedzaniem i oglądaniem winnicy i przepysznie wyglądających winogron. Pan Janek Jakimowicz - oraz właściciel winnicy  - opowiadali o ciężkiej pracy przy uprawie i całej drodze słodkich gron poprzez proces produkcji, wprost  do butelek - aż po miejsce na stołach. Niektórzy z uczniów po raz pierwszy zetknęli się z polem pełnym winorośli...W drodze do winnicy przeprowadzony został QUIZ związany z obsługą gości w restauracji, podstawą wiedzy o enologii i serwisu wina. Uczniowie zostali nagrodzeni wartościowymi nagrodami oraz certyfikatami świadczącymi uczestnictwo w wycieczce.

Foto: Jan Jakimowicz, Marlena Dyminska.

Wycieczka enologiczna

13 października 2020

Kursy kwalifikacyjne

Projekty i staże europejskie

Nasze sukcesy

Nasi partnerzy

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego

im. Władysława Grabskiego

w Sędziejowicach