Jubileusz 100-lecia szkoły

Dzwoń po pomoc

ZSCKR Sędziejowice

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego

im. Władysława Grabskiego

w Sędziejowicach

Nasi partnerzy

Nasze sukcesy

Projekty i staże europejskie

Kursy kwalifikacyjne

13 października 2020

Wycieczka enologiczna

Dziś Pan Jan Jakimowicz zorganizował dla naszych uczniów wycieczkę enologiczną. (Enologia zajmuje się przetwórstwem winogron, sztuką wytwarzania win gronowych, opisem ich właściwości, kontrolą jakości i marketingiem.)

Dotarliśmy więc do Pałacu Pawłowice i samego do Kluczborka - miasta ludzi z pasją. Zwiedziliśmy również Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku. Spędziliśmy również chwilę w  Restauracji "Pod Arkadami".

Wycieczka enologiczna dla dorosłych uczniów klas Technikum Żywienia ( cz.1) rozpoczęła się 9 października 2020 zwiedzaniem i oglądaniem winnicy i przepysznie wyglądających winogron. Pan Janek Jakimowicz - oraz właściciel winnicy  - opowiadali o ciężkiej pracy przy uprawie i całej drodze słodkich gron poprzez proces produkcji, wprost  do butelek - aż po miejsce na stołach. Niektórzy z uczniów po raz pierwszy zetknęli się z polem pełnym winorośli...W drodze do winnicy przeprowadzony został QUIZ związany z obsługą gości w restauracji, podstawą wiedzy o enologii i serwisu wina. Uczniowie zostali nagrodzeni wartościowymi nagrodami oraz certyfikatami świadczącymi uczestnictwo w wycieczce.

Foto: Jan Jakimowicz, Marlena Dyminska.

Elektroniczna skrzynka podawcza ZSR Sędziejowice
BiP ZSR Sędziejowice
Nasze Miasto ZSR Sędziejowice
Facebook ZSR Sędziejowice
Facebook ZSR Sędziejowice
Youtube ZSR Sędziejowice

© Copyright Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Władysława Grabskiego w Sędziejowicach