Jubileusz 100-lecia szkoły

Dzwoń po pomoc

ZSCKR Sędziejowice

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego

im. Władysława Grabskiego

w Sędziejowicach

Nasi partnerzy

Nasze sukcesy

Projekty i staże europejskie

Kursy kwalifikacyjne

14 czerwca 2023

Zaproszeni na Piknik "Poznaj Dobrą Żywność"

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zaprosiło nas na Piknik Poznaj Dobrą Żywność, który odbędzie się 18 czerwca 2023 roku na terenie warszawskiego Toru Wyścigów Konnych Służewiec.

Podczas pikniku prezentowana będzie polska żywność wysokiej jakości: produkty ze znakiem Poznaj Dobrą Żywność, produkty regionalne i tradycyjne oraz ekologiczne. Zaprezentowana zostanie również oferta turystyki wiejskiej, której towarzyszyć będzie kiermasz rękodzieła ludowego.

Ponad 100 wystawców zaprezentuje produkty spożywcze wysokiej jakości, potwierdzonej znakami jakości i uczestnictwem w systemach jakości żywności.

Prezentacje produktów, degustacje, konkursy czy warsztaty kulinarne to tylko niektóre przyjemności, które zaoferują gościom wystawcy. Będzie można skosztować m.in. produktów mięsnych, mlecznych, warzywnych i owocowych, soków, żywności ekologicznej, regionalnej i tradycyjnej.

Tegoroczny Piknik odbędzie się w trakcie trwania obchodów 80-lecia Toru Wyścigów Konnych Służewiec. Specjalną atrakcją będą gonitwy, w tym gonitwa o Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W programie pikniku znajduje się pokaz zabytkowych maszyn i urządzeń rolniczych. W strefie muzeum będzie można zdobyć wiedzę m.in. o obrzędach i tradycjach ludowych, a na stoiskach instytucji branżowych – doszkolić się w zakresie zasad zdrowego odżywiania czy bezpieczeństwa i jakości żywności.

Na najmłodszych czekać będzie mnóstwo gier, warsztatów i zabaw tematycznych, np. zabawy z animatorami, zawody Hobby Horse, pokazy baniek mydlanych, malowanie twarzy czy kreatywne zajęcia plastyczne jak plecenie wianków z kwiatów. Nie zabraknie też dmuchanego zamku, dmuchanego placu zabaw i zjeżdżalni czy suchego basenu z piłeczkami.

Specjalnym wydarzeniem pikniku będzie gonitwa o Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Już nie możemy się doczekać :-)

Elektroniczna skrzynka podawcza ZSR Sędziejowice
BiP ZSR Sędziejowice
Nasze Miasto ZSR Sędziejowice
Facebook ZSR Sędziejowice
Facebook ZSR Sędziejowice
Youtube ZSR Sędziejowice

© Copyright Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Władysława Grabskiego w Sędziejowicach