© Copyright Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Władysława Grabskiego w Sędziejowicach

Youtube ZSR Sędziejowice
Facebook ZSR Sędziejowice
Facebook ZSR Sędziejowice
Nasze Miasto ZSR Sędziejowice
BiP ZSR Sędziejowice
Elektroniczna skrzynka podawcza ZSR Sędziejowice

Szkolny etap konkursu „Żołnierze Wyklęci obudźcie Polskę” już za nami.

W piątek 13 grudnia 2019 r. w naszej szkole odbył się szkolny etap konkursu „Żołnierze Wyklęci obudźcie Polskę”. W wydarzeniu wzięli udział: poseł na Sejm RP – Pan Piotr Polak, radna Sejmiku Województwa Łódzkiego – Pani Dorota Anna Więckowska, sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Pan Szymon Giżyński, starosta Powiatu Łaskiego – Pan Piotr Wołosz i wicestarosta – Pani Teresa Wesołowska.

W konkursie wzięło udział 19 uczestników z klas: I-IV Technikum, którzy  mieli do rozwiązania test składający się z 30 pytań. I miejsce w konkursie zajęła uczennica kl. I Technikum Żywienia – Edyta Celeban. II miejsce zajęli ex aequo: Dominika Rydz, Wiktoria Szulc (kl. III Technikum Żywienia), Jarosław Witczak i Dawid Grandyberg (kl. IV Technikum Rolniczego). Zdobywcy I i II miejsca otrzymali z rąk wiceministra wspaniałe nagrody książkowe i  wezmą udział w dalszym etapie konkursu. Dodatkową nagrodą jest wyjazd na termy w Uniejowie.

Jak zauważyli organizatorzy, poziom konkursu w naszej szkole był wysoki, gdyż żaden z uczestników  nie miał jednocyfrowego wyniku. Organizatorami konkursu o żołnierzach wyklętych są: Pan poseł Piotr Polak i radna Sejmiku Wojewódzkiego Pani Dorota Więckowska. Opiekunem konkursu z ramienia szkoły był Pan Robert Stankiewicz, a dekorację sali przygotowali uczniowie kl. IV TR Jarosław Witczak i Dawid Grandyberg wraz z Panią Dorotą Augustajtys.

Celem konkursu odbywającego się pod patronatem łódzkiego oddziału IPN jest popularyzacja wiedzy o Żołnierzach Wyklętych i ich roli w walce o wolność Ojczyzny oraz kształtowanie postaw patriotycznych wśród młodzieży. Wszystkich zainteresowanych historią i zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu.

"Żołnierze Wyklęci obudźcie Polskę"

18 grudnia 2019

Kursy kwalifikacyjne

Projekty i staże europejskie

Nasze sukcesy

Nasi partnerzy

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego

im. Władysława Grabskiego

w Sędziejowicach