Dzwoń po pomoc

ZSCKR Sędziejowice

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego

im. Władysława Grabskiego

w Sędziejowicach

Nasi partnerzy

Nasze sukcesy

Projekty i staże europejskie

Kursy kwalifikacyjne

18 grudnia 2019

"Żołnierze Wyklęci obudźcie Polskę"

Szkolny etap konkursu „Żołnierze Wyklęci obudźcie Polskę” już za nami.

W piątek 13 grudnia 2019 r. w naszej szkole odbył się szkolny etap konkursu „Żołnierze Wyklęci obudźcie Polskę”. W wydarzeniu wzięli udział: poseł na Sejm RP – Pan Piotr Polak, radna Sejmiku Województwa Łódzkiego – Pani Dorota Anna Więckowska, sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Pan Szymon Giżyński, starosta Powiatu Łaskiego – Pan Piotr Wołosz i wicestarosta – Pani Teresa Wesołowska.

W konkursie wzięło udział 19 uczestników z klas: I-IV Technikum, którzy  mieli do rozwiązania test składający się z 30 pytań. I miejsce w konkursie zajęła uczennica kl. I Technikum Żywienia – Edyta Celeban. II miejsce zajęli ex aequo: Dominika Rydz, Wiktoria Szulc (kl. III Technikum Żywienia), Jarosław Witczak i Dawid Grandyberg (kl. IV Technikum Rolniczego). Zdobywcy I i II miejsca otrzymali z rąk wiceministra wspaniałe nagrody książkowe i  wezmą udział w dalszym etapie konkursu. Dodatkową nagrodą jest wyjazd na termy w Uniejowie.

Jak zauważyli organizatorzy, poziom konkursu w naszej szkole był wysoki, gdyż żaden z uczestników  nie miał jednocyfrowego wyniku. Organizatorami konkursu o żołnierzach wyklętych są: Pan poseł Piotr Polak i radna Sejmiku Wojewódzkiego Pani Dorota Więckowska. Opiekunem konkursu z ramienia szkoły był Pan Robert Stankiewicz, a dekorację sali przygotowali uczniowie kl. IV TR Jarosław Witczak i Dawid Grandyberg wraz z Panią Dorotą Augustajtys.

Celem konkursu odbywającego się pod patronatem łódzkiego oddziału IPN jest popularyzacja wiedzy o Żołnierzach Wyklętych i ich roli w walce o wolność Ojczyzny oraz kształtowanie postaw patriotycznych wśród młodzieży. Wszystkich zainteresowanych historią i zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu.

Elektroniczna skrzynka podawcza ZSR Sędziejowice
BiP ZSR Sędziejowice
Nasze Miasto ZSR Sędziejowice
Facebook ZSR Sędziejowice
Facebook ZSR Sędziejowice
Youtube ZSR Sędziejowice

© Copyright Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Władysława Grabskiego w Sędziejowicach